Скаляризація однієї задачі векторної оптимізації для транспортного потоку на мережі

T. A. Boganova

Анотація


Розглядаеться задача векторної оптимізації для транспортного потоку на мережі, де факторами керування виступають елементи матриці розподілу руху, які регулюють такий потік у вузлах мережі. Розглянуто випадок, коли цільове відображення діє в лебегів простір і є напівнеперервним зверху на області визначення. Встановлено існування ефективних розв'язків задачі векторної оптимізації транспортного потоку на мережі, для знаходження яких використано процедуру скаляризації, яка грунтується на побудові відповідних згорток.

Ключові слова


гідродинамічна модель; транспортный потік на мережі; векторна оптимізація на мережі

Повний текст:

PDF

Посилання


Божанова Т. А. Об одной задаче Коши на транспортных сетях // 36. наук. пр. "Питания прикладної математики і математичного моделювання". — ДНУ, 2009. - С. 51-63.

Божанова Т. А. О топологических свойствах множества допустимых решений одного класса транспортных сетевых задач. — Вісник ЗНУ, Сер. Фізико-математичні науки. —2009. —№ 1 — С. 31-41.

Божанова Т. А. Про існування ефективних розв'язків задачі векторної оптимізації транспортного потоку на мережі. — Вісник ДНУ, Сер. Моделювання. — 2009. -Т. 17, № 8. - С. 132-148.

Bardos С, Leroux A. Y., Nedeles J. С. First-order quasilinear equations with boun¬dary conditions //Communications in Partial Differential Equations — 4(1979). — p.1017-1034.

Caascone A., D'Apice C, Piccoli В., Rarita L. Mathematical Models and Methods in Applied Sciences //SIAM Journal on Mathematical Analysis — 17(2007). —№10 — p.1587-1617.

Caascone A., D'Apice C, Rarita L. Circulation of car traffic in cingested urban areas //Preprint DUMA— Universita degli Studi di Salerno (2006). — №22 — p.l-31.

Coclite G. M., Piccoli B. Traffic Flows on a Road Network. — SISSA, Preprint. -2002.

Coclite G. M., Garavelo M., Piccoli B. Traffic Flow on Networks // SIAM Journal on Mathematical Analysis. - 36(2005). - p. 1862-1886.

Garavelo M., Piccoli B. Traffic Flow on Networks // AIMS Series on Appl. Math. -Vol. 1 - 2006.

Gugat M., Herty M., Klar A., Leugering G. Optimal Control for Traffic Flow Net¬works //Journal of optimization theory and applications. — 126(2005). — p. 589-616.

Holden H., Riserbo N. H. A mathematical model of traffic flow on a network of unidirectional roads // SIAM Journal on Mathematical Analysis. — 4(1995). — p. 999-1017.

Jahn J. Vector Optimization: Theory, Applications and Extensions. — Berlin: Springer-Verlag, 2004. — 400 p.

Kruzhkov S. First-order quasilinear equations in several independent variables // Math. USSR Sbornic. - 10(1970). - p. 217-243.

Lebecque J., Khoshyaran M. First-order macroscopic traffic models for network in the context of dynamic assignment //In Transportation Planning-State of the Art, M. Patriksson and K.A.P. Labbe, eds. — 2002.




DOI: http://dx.doi.org/10.15421/141010

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.



Індексування журналу

Журнал розміщено у наукометричних базах, репозитаріях та пошукових системах:

            


Адреса редколегії: 49050, Україна, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, вул. Козакова 18, корп. 14, механіко-математичний факультет, д-р фіз.-мат. наук, проф. Когут П.І. 

email: p.kogut@i.ua

www.kdr.dp.ua

www.dnu.dp.ua


Free counters! Яндекс.Метрика

Лицензия Creative Commons
Це видання має доступ за ліцензією Creative Commons «Attribution» («Атрибуция») 4.0 Всемирная.


Open Science in Ukraine - website development