Асимптотично субоптимальні керування системою Бенара в узагальненій чарунці Куетта при її перфорації тонкими циліндрами

V. V. Gotsulenko

Анотація


Досліджено математичну модель руху в'язкої рідини в узагальненій чарунці Куетта при перфорації ї'і тонкими циліндрами з урахуванням граничного теплопідводу, та на ЇЇ основі побудовано субоптимальні керування для задачі граничного оптимального керуван-ня системою Бенара.

Ключові слова


узагальнена чарунка Куетта; система Бенара; варіаційна збіжність; усереднення; асимптотично субоптимальне керування

Повний текст:

PDF

Посилання


Гоцуленко В. В. Субоптимальное граничное управление системой Бенара в ци¬линдрически перфорированной области /В. В. Гоцуленко, П. И. Когут // Укр. мат. вест. - 2009. - Т. 6, № 4. - С. 436-474.

Марченко В. А., Хруслов Е. Я. Краевые задачи в областях с мелкозернистой границей. — К. : Наукова думка, 1974.

Рихтмайер Р. Принципы современной математической физики /Р. Рихтмайер. - М. : Мир, т. 2, 1984. - 375 с.

Фурсиков А. В. Оптимальное управление распределенными системами. Теория и приложения /А. В. Фурсиков.— Новосибирск : Научная книга, 1999. — 560 с.

Темам Р. Уравнения Навье-Стокса / Р. Темам.- М. : Мир, 1981. — 435 с.

Attouch -ff.Variational Convergence for Functional and Operators /H. Attouch // Appl. Math. Ser., Pitman. Boston - London, 1984.

Birnir В., Svanstedt N. Existence theory and strong attractors for the Rayleigh-Benard problem with a large aspect ratio // Discrete and Continuous Dynamical Systems, 2004, Vol.10, No.1-2.- P. 55-74.

D'Apice C, De Maio U., Kogut P.I. Boundary velocity suboptimal control of incompressible flow in cylindrically perforated domain // Discrete and Continuous Dynamical Systems, Series B, Vol. 11, No. 2, 2009, 283-314.

D'Apice C, De Maio U., Kogut P.I. Suboptimal boundary controls for elliptic equation in critically perforated domain // Annales de l'institut Henri Poincare :(C) Analyse non Lineare, Vol.25, Issue 6, 2008, 1073-1101.

Kogut P.I., Leugering G. On the homogenization of optimal control problems on periodic graphs// Lecture Notes in Pure and Applied Mathematics, 2007, Vol. 252, P. 55-74.

Kogut P.I., Leugering G. Asymptotic Analysis of State Constrained Semilinear Optimal Control Problems// Journal of Optimization Theory and Applications (JOTA), 2007, Vol. 135, No. 2, P. 301-321.




DOI: http://dx.doi.org/10.15421/141009

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.



Індексування журналу

Журнал розміщено у наукометричних базах, репозитаріях та пошукових системах:

            


Адреса редколегії: 49050, Україна, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, вул. Козакова 18, корп. 14, механіко-математичний факультет, д-р фіз.-мат. наук, проф. Когут П.І. 

email: p.kogut@i.ua

www.kdr.dp.ua

www.dnu.dp.ua


Free counters! Яндекс.Метрика

Лицензия Creative Commons
Це видання має доступ за ліцензією Creative Commons «Attribution» («Атрибуция») 4.0 Всемирная.


Open Science in Ukraine - website development